Pazar , Eylül 20 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Akıncı; “Doktorun Mücadelesi Bugün Hepimize İlham Kaynağı Olacak Türdendir”

Akıncı; “Doktorun Mücadelesi Bugün Hepimize İlham Kaynağı Olacak Türdendir”

Kıbrıs Türk Halkının Varoluş ve Özgürlük Mücadelesi Lideri Dr. Fazıl Küçük 35’inci ölüm yıldönümünde bugün Dr. Fazıl Küçük Anıtı’nda düzenlenen törenle anıldı.  Anma töreninde, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Dr. Fazıl Küçük’ün oğlu Mehmet Küçük anıta çelenk sundu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde bayraklar göndere çekilip yarıya indirildi.

Anıt özel defterinin de imzalandığı tören, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın konuşmasıyla sona erdi.

Cumhurbaşkanı Akıncı, konuşmasında, Dr. Fazıl Küçük’ün en büyük özelliğinin, Kıbrıslı Türklerin varoluş mücadelesini, sosyal ve ekonomik yaşamdaki zorlukları aşmaya dönük çalışmalarla genişletmeye gayret etmesi olduğunu belirterek, bir yandan Kıbrıslı Türklerin Ada’daki siyasal statülerini geliştirmeye ve toplumunu silahlı tehditlere karşı güçlü kılmaya çalışan Doktor Fazıl Küçük’ün, diğer yandan köylülerin, çiftçilerin ve işçilerin sorunlarıyla da yakından ilgilenmeyi ihmal etmediğini vurguladı.

“Doktorun mücadelesi bugün hepimize ilham kaynağı olacak türdendir. Halkın ihtiyaçları çok yönlüdür ve sorunların tümüyle kararlılıkla mücadele edilmelidir” diyen Akıncı, bir yandan, Kıbrıs adasında eşit bir halk olarak özgürlük ve güvenlik içinde yaşanmasını sağlayacak hakkaniyetli bir çözüm için gayretleri sürdürürken, öte yandan içerideki sorunların üstesinden gelmek için el birliğiyle çalışmaktan geri durulmaması gerektiğini belirtti.

 

KAYNAK: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Sağlık Bakanlığı Ek Tedbir Kararları Açıklandı!

Bulaşıcı Hastalıklar Yasası kapsamında alınan kararlar ile birlikte Sağlık Bakanlığı ek tedbir kararlarının uygulanmasına karar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir