Çarşamba , Mart 20 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Su İşleri Dairesi, Türkiye’den Temin Edilen Suyun İsale Hattında Meydana Gelen Arızanın Giderilmesi İçin Çalışmaların Başladığını Duyurdu
KKTC'NIN 50 YILLIK SU IHTIYACINI KARSILAYACAK OLAN ASRIN PROJESI ICIN MERSIN'IN SILIFKE ILCESINE BAGLI TASUCU BELDESINDE YAPILAN BORU URETIMI BIR SURE ONCE TAMAMLANMISTI. FOTO: MERSIN, (DHA)

Su İşleri Dairesi, Türkiye’den Temin Edilen Suyun İsale Hattında Meydana Gelen Arızanın Giderilmesi İçin Çalışmaların Başladığını Duyurdu

Su İşleri Dairesi, Türkiye’den temin edilen suyun, Çamlıbel arıtma tesisinden Tatlısu’ya kadar ulaşmasını sağlayan ana isale hattının Karaman mevkiinde teknik bir arıza meydana geldiğini ve arızanın giderilmesi için gerekli çalışmaların başlatıldığını açıkladı.

Su İşleri Dairesi’nden yapılan açıklamaya göre, söz konusu hat üzerinden, Tepebaşı yerleşim yerinden başlayarak Tatlısu yerleşim yerine kadar olan bölümde Türkiye’den temin edilen suyun ulaştığı tüm depolara, arıza giderilinceye kadar Türkiye’den temin edilen su verilemeyecek.

Arızanın giderilmesi için gerekli süre 3 gün olarak öngörülürken, arızadan etkilenecek yerleşim yerlerine yerel kaynaklardan su verilmeye başlandı. Tepebaşı, Karşıyaka, Lapta, Alsancak, Girne, Çatalköy, Arapköy, Bahçeli, Esentepe, Karaağaç, Tatlısu, Mersinlik ve Kaplıca’ya yerel kaynaklardan su sağlanacak.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nazarbayev İstifa Etti

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev görevinden istifa ettiğini açıkladı.   KAYNAK: TRT HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir