Cumartesi , Nisan 4 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Gölet Ve Barajlarda Kapasite Artırma Çalışması Planlanıyor

Gölet Ve Barajlarda Kapasite Artırma Çalışması Planlanıyor

Su İşleri Dairesi Müdürü Nazife Yılmaz, yaptığı açıklamada, yağmurlardan gölet ve barajların iyi su tuttuğunu pek çok göletin dolduğunu, tarımsal kullanımı düşünerek, 2019’da ülke genelinde baraj ve göletlerde kapasite artırım çalışmaları yapmayı planladıklarını kaydetti.

Nazife Yılmaz, “Bu yıl en büyük hedef, gölet ve barajlarda mil ve rüsmat temizliği yapmak, gövdelerinde yıllar içerisinde oluşan hasarları tamir etmek. Böylece sulama göletleri ve barajların ömrünü uzatmış hem de gerçek kapasitelerini kazandırmış olacağız” dedi.

Gölet ve baraj temizliği için kaynak sıkıntısına işaret eden Yılmaz, “Dairemizin gölet ve barajlarla ilgili bütçe talepleri onay görmedi, bu da pek çok göletin mil ve rüsûbât dolmasına ve su tutma kapasitesinin normalin altına düşmesine neden oldu. 2019’da öncelik sırası belirleyip her bölgede bir iki tane gölette işlem yapabiliriz” dedi.

 

KAYNAK:  TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Bakan Pilli’den yüzümüzü güldüren açıklama! 220 testin sonucu da negatif!

Sağlık Bakanı Ali Pilli, BRT’ye yaptığı açıklamada ülkemizdeki koronavirüsü salgınıyla ilgili gelişmeleri anlattı.Sağlık Bakanı Pilli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir