Perşembe , Şubat 27 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Dizdarlı: Mevsimsel bir grip salgını vardır

Dizdarlı: Mevsimsel bir grip salgını vardır

Dr Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Bülent Dizdarlı, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, son günlerde artan grip vakalarıyla ilgili açıklama yaptı.

Dizdarlı, Acil servislere çok sayıda grip vakası gittiğini belirterek, bunun mevsimsel bir grip salgını olduğunu vurguladı.

Dizdarlı, “Aslında acil servisler gripli hastalarının çözüm yeri değildir. Mevsimsel olarak bir grip salgını vardır. Ancak bu mevsim içinde beklenen bir durumdur. Geçmiş yıllardaki kuş veya domuz gribi gibi adlandırılan griplerle alakası yoktur. Adı geçen bu grip türlerine karşı da, toplumsal bağışıklık artmıştır. Her grip türü dikkate alınmalıdır. Bu yıl yaşanan mevsimsel grip, insanı yatağa düşüren, ateş, titreme, halsizlik, eklem ve baş ağrılarının yanı sıra burun tıkanıklığı, burun akıntısı ile başlamaktadır” diye konuştu.

Dizdarlı açıklamasında, grip hastalığının bu safhasında Dünya sağlık örgütünün, insanlara evlerinde istirahat etmelerini, bol sulu gıda alarak ılık ortamda kendilerini muhafaza etmelerini önerdiğini belirtti.

Kaynak: BRT

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Yunanistan’da İlk Koronavirüs Vakası

Yunanistan Sağlık Bakanlığı, ülkede ilk koronavirüs (Covid-19) vakasının tespit edildiğini açıkladı. Yunanistan Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir