Cuma , Ocak 24 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Ataoğlu: “Ülkenin Doğru Tanıtılması Konusunda Rehberlere Çok Büyük Görevler Düşüyor”

Ataoğlu: “Ülkenin Doğru Tanıtılması Konusunda Rehberlere Çok Büyük Görevler Düşüyor”

Turizm ve Çevre Bakanlığı ile Kıbrıs Türk Rehberler Birliği işbirliğinde düzenlenen 35. dönem ‘Turist Rehberi Yetiştirme’ kursu bugün başladı.

Kamu-Sen konferans salonunda başlayan Turist Rehberi Yetiştirme Kursu’nun ilk gününde kursiyerlere hitap eden Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Turist Rehberi Yetiştirme Kursu’nun ilk gününde kursiyerlere hitaben yaptığı konuşmada, ülkenin kültürel anlamda doğru tanıtılması konusunda rehberlere çok büyük görevler düştüğünü belirtti.

Ülkenin kültürel anlamda doğru tanıtılması konusunda rehberlere çok büyük görevler düştüğünü belirten Ataoğlu, rehberlik mesleğini icra eden kişilerin zaman mevhumu gözetmeksizin özveri ile çalıştıklarını ifade etti.

Turistlere göre rehberlerin birer öğretmen olduğunu vurgulayan Ataoğlu, değişen ve gelişen turizm modelleri dolayısıyla rehberlik eğitiminin hiç bir zaman bitmeyeceğini belirtti.

Sekiz ayrı dilde toplam 43 kişinin eğitim alacağı kurslar 28 Mayıs tarihinde sona erecek.

 

KAYNAK: TAK

 

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Türkiye’nin NATO Üyeliğinin Önemini Anlamak Zorundayız

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, İsviçre’nin Davos kasabasında düzenlenen 50’nci Dünya Ekonomik Forumu’nda “NATO’nun Geleceği” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir