Cuma , Temmuz 3 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Bakanlar Kurulu Vergi Dilimlerini Yeniden Düzenleme Kararı Aldı

Bakanlar Kurulu Vergi Dilimlerini Yeniden Düzenleme Kararı Aldı

Bakanlar Kurulu dün aldığı kararla vergi dilimlerinde yeniden düzenlemeye gidiyor.

Bakanlar Kurulu Sözcüsü, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, vergi dilimleri ve matrahlarını yeniden düzenleme kararı aldıklarını belirtti.

Özersay, Maliye Bakanlığı’nın yaptığı öneriler doğrultusunda düzenledikleri vergi dilimleriyle, üst gelir gruplarının gelirinde düşüş, alt gelir gruplarının gelirinde ise bir miktar artış olacağını; orta gelir düzeyindeki bireylerin gelirinde herhangi bir değişiklik olmayacağını söyledi. Kudret Özersay, gelir vergisi özel indirim oranlarında da düzenlemeye gidileceğini kaydetti.

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakan Özersay, Bakanlar Kurulu’nun 3 adet istisnai vatandaşlık verme yoluna gidildiğini de belirtti.

Ekonomik kriz yaşandığı dönemde hükümet olarak tedbir aldıklarını fakat “bilanço affıyla” ilgili bu tedbirin hayata geçmesi için yasada değişikliğe gerek olduğunu kaydeden Özersay, değişiklik tasarısını onaylayarak, Meclis’e sevk ettiklerini söyledi.

Kudret Özersay, kredi kartları ve diğer kartlarla yapılan harcamalarda yüzde 1 iade öngören düzenlemenin karara bağlandığını ve bunun KKTC’deki kayıtlı vergi yükümlüleri için geçerli olacağını belirten Özersay, bu iadelerin askeri kantinler, bet ofisleri ve casinolarda yapılacak harcamalarda geçerli olmayacağını kaydetti.

 

KAYNAK: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

TC Milli Savunma Bakanı Akar Libya’da

Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Güvenlik ve Askeri İşbirliği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir