Cumartesi , Aralık 7 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Kent Güvenlik Sistemleri Kurulu faaliyetlerine başladı

Kent Güvenlik Sistemleri Kurulu faaliyetlerine başladı

Kent Güvenlik Sistemleri Kurulu faaliyetlerine başladı. 31/2018 sayılı Kent Güvenlik Yönetim Sistemi Yasası kapsamında hazırlanan tüzükler 8 Ocak 2019 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Bu Yasa doğrultusunda oluşturulan Kent Güvenlik Sistemleri Kurulu da tüzüklerin geçmesiyle birlikte faaliyetlerine başladı. Kurul Başkanı Erkan Tekeli ve Polis Genel Müdürlüğü temsilcisi üye Erdal Şanlıdağ; Yasa’nın içeriği ve Kurul’a verdiği görev, yetki ve sorumlulukları hakkında Lefkoşa, Mağusa, Girne, İskele, Güzelyurt ve Lefke ilçelerinde Kurul üyelerine bilgi verdi. Bununla birlikte, Kurul Başkanı Erkan Tekeli ve üye Erdal Şanlıdağ, kamuya açık alanlara sabit kamera kurulumu gerçekleştiren şirket yetkilileri ve paydaşlarla, Polis Genel Müdürlüğü’nde toplantı gerçekleştirerek, Yasa’nın gerektirdikleri, kamuya açık alanlara kurulacak sabit kameraların nasıl izinlendirileceği ve işleyişin nasıl olacağı ile ilgili bilgi aktardı.

 

KAYNAK:BRT

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Gönyeli Çemberi’nde Bakım Onarım ve Asfalt Kaplama İşlerine, Kaldığı Yerden Devam Ediliyor

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı, Gönyeli Çemberi içerisinde yağışlı hava nedeniyle bir süreliğine ara verilen bakım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir