Perşembe , Ekim 21 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Lefkoşa’da Grip Polikliniği Kuruluyor

Lefkoşa’da Grip Polikliniği Kuruluyor

 

Sağlık Bakanlığı, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi bünyesinde Grip Polikliniği kurulmasına karar verildiğini açıkladı.

 

Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi Müdürü Savaşay Uludağ yazılı açıklamasında, “Bildirimi Zorunlu Bulaşıcı Hastalıklar Yasası” uyarınca ülkede herhangi bir salgın hastalık söz konusu olduğunda Enfeksiyon Komitesi’nin alınması gereken önlemler ve izlenecek yol konusunda toplanarak birtakım kararlar aldığı ve uygulamaya koyduğunu belirtti.

 

Grip vakalarının ortaya çıkması üzerine Enfeksiyon Komitesi’nin, bu ay başından beri düzenli olarak “gribal hastalıklar” başlıklı dizi toplantılar gerçekleştirdiğini bildiren Uludağ, komitenin aldığı kararlar doğrultusunda Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi bünyesinde “Grip Polikliniği” kurulmasına karar verildiğini duyurdu.

 

Uludağ, bu konudaki çalışmaların hızlı şekilde sürdüğünü, Grip Polikliniği’nin en erken zamanda, muhtemelen hafta başına kadar hizmet vermeye başlayacağını, enfeksiyon ve göğüs hastalıkları uzmanlarının yetişkinlere poliklinik hizmeti vereceğini; ayrıca çocuk hastalıkları uzmanlarınca da bir çocuk polikliniği oluşturulacağını bildirdi.

 

Uludağ, Gazimağusa Devlet Hastanesi Acil Servisi girişinde yaklaşık bir haftadır 09.00 ile 14.00 saatleri arasında Grip Polikliniği’nin hizmet verdiğini de kaydetti.

 

Savaşay Uludağ, şu anda ülkede görülen gribin mevsimsel grip olduğunu ve vakaların tamamının geçtiğimiz grip mevsiminde görülen H1N1 ve H3N2 virüsleriyle aynı olduğunu açıkladı.

 

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Piyade Er Allahverdi Kılıç, Şehit Edilişinin 25. Yıl Dönümünde Düzenlenen Törenle Anıldı

  Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nda askerlik hizmetini yaparken, görevi başında Rum askerlerinin menfur bir saldırısı sonucu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir