Perşembe , Nisan 18 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / “Bağcılıkta Modern Telli Terbiye Sistemleri Ve Budama” Seminerleri Düzenleniyor

“Bağcılıkta Modern Telli Terbiye Sistemleri Ve Budama” Seminerleri Düzenleniyor

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü “Bağcılıkta Modern Telli Terbiye Sistemleri ve Budama” konulu seminerler ve uygulamaları eğitimi düzenliyor.

Seminerler bu akşam akşamı Mehmetçik Türk Çiftçiler Birliği Lokali’nde, yarın akşam Güzelyurt Atatürk Kültür Merkezi’nde yer alacak. Her iki seminer da saat 19.00’da başlayacak.

Seminerlerden önce Mehmetçik’te köy kahvehanesinde saat 14.00’de, Güzelyurt bölgesinde ise Yeşilyurt köy kahvehanesinde saat 14.00’te üreticilerle uygulamalı eğitim verilecek.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre seminerlerde bağcılık projeleri ve üzüm çeşitleri, bağlarda budama ve şekil verme ile bağcılıkta gübreleme konuları anlatılacak. Seminerleri, Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Semih Tangolar ve KKTC Tarımsal Araştırma Enstitüsü Bitkisel Araştırma Şube Amiri Ziraat Yüksek Mühendisi Yeşim Rehber Dikkaya verecek.

 

KAYNAK: BRT

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

KKTC NÖBETÇİ ECZANELER 18 NİSAN 2019 PERŞEMBE

LEFKOŞA EBRU BAŞAY ECZLefkoşa  Mehmet Akif Cad.No:63/A Dereboyu Lefkoşa  2270242  18-04-2019 Konum Getir BALIN ECZANESİLefkoşa  Dr.Burhan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir