Pazar , Ağustos 25 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Milli Eğitim Ve Kültür Bakanı Özyiğit, YÖDAK Başkanı Ve Rektörlerle Toplantı Yaptı

Milli Eğitim Ve Kültür Bakanı Özyiğit, YÖDAK Başkanı Ve Rektörlerle Toplantı Yaptı

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, bugün bakanlıkta YÖDAK Başkanı Prof. Dr. Akile Büke ve 19 üniversitenin rektörleriyle gerçekleştirdiği toplantı öncesinde basına açıklama yaparak, Türkiye ile her alanda olduğu gibi eğitim alanında da iş ve güç birliğini sürdürmeye kararlı olduklarını söyledi.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özyiğit, YÖK’ün Yükseköğretim Yürütme Kurulu’nda KKTC üniversitelerine ilişkin aldığı kararlarda, Bakanlığı ve YÖDAK’ı baypas etmesinin söz konusu olmadığını belirtti.

Özyiğit, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığının bugün YÖDAK ve üniversite rektörleri ile değerlendirme yapmak amacıyla toplandıklarını, yüksek öğretim alanının son derece önemli olduğunu söyledi.

Üniversitelerin ülkenin sosyo ekonomik yapısına artı değer kattığının yadsınamayacağını dile getiren Özyiğit, bu bağlamda üniversitelerle ilgili ifadelerin dikkatle seçilmesi ve kullanılması gerektiğini kaydetti.

 

KAYNAK: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Meclis Başkan Yardımcısı Töre Bugün Türkiye’ye Gidiyor

Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre bugün Türkiye’ye gidiyor. Meclis Başkan Yardımcısı Töre, temasları çerçevesinde yarın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir