Pazartesi , Mayıs 25 2020
Ana Sayfa / Alt Manşet / 23.EMITT Fuarı Kapılarını Açtı

23.EMITT Fuarı Kapılarını Açtı

Dünyanın en büyük ve en prestijli turizm fuarlarından biri olan 23. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm Ve Seyahat EMİTT fuarı bugün İstanbul’da açıldı.31 Ocak-3 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek EMİTT 2019 Turizm Fuarı’nda Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu başkanlığında sektör temsilcilerinden oluşan bir heyet ülkemizi temsil ediyor.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu fuarda yaptığı konuşmada, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin birçok değerleri içinde barındıran 10 Bin yıllık tarihi geçmişi ev sahipliği yapan bir ülke olduğuna vurgu yaparak yılın 10 ayında denize girilebilen KKTC de turizmin önemine işaret etti.

Bu tür etkinliklerde yer almasının ülkemizde olumlu geri dönüşümleri olduğunu belirten Ataoğlu, dünyaya açılan bir pencere olan EMİTT fuarında KKTC olarak yer almak ve bu turizm pastasından gelir elde etmek için çalıştıklarını söyledi.

KKTC’nin turizm boyutundaki tüm sektörlere ev sahipliği yapabileceğini de dikkati çeken Ataoğlu alternatif turizm modelleri ile dünyadaki turizm gelirlerinden pay almak için uğraşmaya devam edeceklerini ifade etti.

 

KAYNAK: BRT

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

SERDARLI’DA ARAZİ YANGINI

Serdarlı köyünde bugün saat 11.00 sıralarında 2 farklı noktada yangın meydana geldi.   Polisin açıklamasına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir