Perşembe , Aralık 3 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Ercan Havalimanı’na İlk Uçağın İnişinin 44. Yıl Dönümünde Etkinlik Düzenlendi

Ercan Havalimanı’na İlk Uçağın İnişinin 44. Yıl Dönümünde Etkinlik Düzenlendi

Ercan Havalimanı’na ilk uçağın inişinin 44’üncü yıl dönümü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.  “Dünden Bugüne Hava Trafik Kontrol (Şubat 1975 – Şubat 2019)” adı altında düzenlenen etkinlikte; Ercan’a 3 Şubat 1975’te Türkiye’nin Samsun ilinden yapılan ilk seferin ardından geçen 44 yıldan bugüne kadar hizmet veren tüm çalışanlar anıldı ve teşekkür edildi.

Ercan Sivil Havacılık Yönetim Merkezi’nde yer alan etkinlikte konuşan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, Ercan Havalimanı’nda geri kalan 44 yıllık süreçte çok ciddi bir başarı öyküsünün ve takım çalışmasının olduğunu vurguladı.

Ercan’a uçuşların Samsun- Ercan seferiyle başladığını ifade eden Atakan, o günden bu güne birçok gelişme sağlandığını, şimdi de yeni terminal ve pist çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Ercan’da bu noktaya gelmenin çalışanların omuzlarında yükselen bir zafer olduğunu ifade eden Tolga Atakan, bu süreçte Ercan’a iniş kalkış yapan ve KKTC hava sahasını kullanan uçaklara hizmet verirken omuzlarında ciddi yük çeken Sivil Havacılık personeline de teşekkür etti.

 

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

TMT Mücahitler Derneği Başkanı Bora: “Kıbrıs Türk Halkı Ne BM, Ne De AB’den Bir Şey Bekliyor”

Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği Başkanı Yılmaz Bora, Kıbrıs Türk halkının ne BM, ne de AB’den …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir