Cumartesi , Aralık 7 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Sağlık Bakanlığı: Hedef Kanser Tarama Hizmetlerini Yaygınlaştırmak

Sağlık Bakanlığı: Hedef Kanser Tarama Hizmetlerini Yaygınlaştırmak

Sağlık Bakanlığı “Dünya Kanser Günü” dolayısıyla yayımladığı mesajda, ülkede kanserde erken tanı tarama çalışmalarının hızlı bir ivme kazanarak ilerlemekte olduğuna, bakanlığın düzenli olarak halkı bilgilendirme, farkındalık ve eğitim aktiviteleri düzenlediğine işaret etti.

Kanserin, dünyada ve ülkemizde sebebi bilinen ölümler sıralamasında kalp ve damar hastalıklardan sonra ikinci sırada gelen önemli bir toplum sağlığı problemi olduğuna dikkat çekilen açıklamada, “Ayrıca sosyal ve ekonomik yönleri de olan insan haklarını etkileyebilen, küresel ve her yaşta görülebilen bir sorundur. Bu çerçevede kanserden korunmak büyük önem arz etmektedir. Kanserden korunma mücadelesinde bireylerin devlet ile el ele vermesi oldukça önemlidir” denildi.

Kanserin korunulabilir bir hastalık olduğuna vurgu yapılan açıklamada, doğru korunma stratejileri ile kanser vakalarının üçte birinin önlenebileceği ifade edildi.

 

KAYNAK: BRT

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Gönyeli Çemberi’nde Bakım Onarım ve Asfalt Kaplama İşlerine, Kaldığı Yerden Devam Ediliyor

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı, Gönyeli Çemberi içerisinde yağışlı hava nedeniyle bir süreliğine ara verilen bakım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir