Pazartesi , Ocak 18 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Özersay, Dünkü Bakanlar Kurulu Toplantısı’nda Alınan Kararları Açıkladı

Özersay, Dünkü Bakanlar Kurulu Toplantısı’nda Alınan Kararları Açıkladı

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, dün öğleden sonra yapılan Bakanlar Kurulu toplantısının geç saatte bitmesinden dolayı basın açıklaması yapılmadığını belirterek, toplantıda ele alınan konuları bugün sosyal medya hesabından duyurdu.

Toplantıda farklı Bakanlıklardan gelen önergelerin sonuçlandırılması yerine iki ana konuda çalışma yapıldığını dile getiren Özersay, bunlardan birincisinin kamuda verimliliği artırmak için hayata geçirmek istedikleri ve “kamu reformu” olarak bilinen Kamu Görevlileri Yasa tasarısı olduğunu, Bir diğer konunun ise yerel işgücü istihdamının desteklenmesi bağlamında Çalışma Bakanlığı tarafından geliştirilen ve kamuoyunda belirli şartlar çerçevesinde KKTC vatandaşı olan özel sektör çalışanlarına maaş desteği verilmesi olarak bilinen önerinin olduğunu kaydetti.

Özersay, “Biz hükümet olarak her konuda olduğu gibi Bakanlar Kurulu toplantıları konusunda da şeffaf davranıyoruz ve davranmaya devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

 

KAYNAK: KUDRET ÖZERSAY SOSYAL MEDYA HESABI

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

43/4’üncü Dönem Asteğmen, 43/5’inci Dönem Mesleki Asteğmen ve 43/2’nci Dönem Çavuş Celbi Ant İçti

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın 43/4’üncü Dönem Asteğmen, 43/5’inci …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir