Cuma , Mayıs 29 2020
Ana Sayfa / Alt Manşet / Başbakan Erhürman Akdoğan’da Halkla Buluştu

Başbakan Erhürman Akdoğan’da Halkla Buluştu

 

Başbakan Tufan Erhürman Halk Buluşma toplantıları çerçevesinde dün akşam Akdoğanda halkla biraraya geldi. Başbakan Erhürman, toplantıda bölge halkına hükümet çalışmaları ile ilgili bilgi verdi ve soruları yanıtladı.

Başbakan Erhürman halka hitaben yaptığı konuşmada,  Kıbrıs konusuna da değinerek, Crans Montana sürecinin yaşandığını, orada gerek Türkiye, gerekse KKTC tarafının ciddi açılımlar masaya koyduğunu söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti ve KKTC’nin bu iş olsun buradan öyle gidelim diyerek son noktaya kadar devam ettiklerini kaydeden Erhürman, ancak son noktaya gelindiğini düşünülen yerde Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in gereken cesareti göstermeyerek Crans Montana’daki sürecin orada kesildiğini söyledi.

Erhürman bu gelişmenin ardından Anastasiadis’in her türlü ihtimalden bahsederek çeşitli söylemlerde bulunduğunu belirterek, Kıbrıs Türk tarafının da tüm bunlara karşı ortada bir samimiyet olmadığı görüşünü ortaya koyduğunu kaydetti.

Kıbrıs Türk tarafının bir an önce sonuç odaklı ve ucu açık olmayan müzakere önerisinin BM genel sekreterinin raporunda da yer aldığını dile getiren Erhürman, bu konuda Kıbrıs Türk tarafının ısrarcı olacağını belirtti. Erhürman “bizim düşüncemiz bu hamleyi ekonomide biraz daha düzelmeyle birlikte çok daha ileriye taşıyabileceğimizdir’ dedi.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Japonya’nın Gifu eyaletinde 5,2 büyüklüğünde deprem…

Japonya’nın Honşu Adası’ndaki Gifu eyaletinde 5,2 büyüklüğünde deprem meydana geldiği bildirildi. Yerel saatle 19.05’te meydana …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir