Cuma , Mayıs 29 2020
Ana Sayfa / Alt Manşet / Zirveden Önemli Satır Başları

Zirveden Önemli Satır Başları

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin katılımıyla “Suriye” konulu Türkiye-Rusya-İran Üçlü Zirvesi Rusya’nın Soçi kentinde başladı.

Zirvede bir konuşma yapan Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, “8 yıldır silahların gölgesinde hayata tutunmaya çalışan Suriye halkı, bizden kalıcı siyasi çözüm yolunda sevindirici haberler bekliyor.” dedi.

Rusya Devlet Başkanı Putin de konuşmasında, Türkiye ve İran arasında son derece verimli bir mekanizma oluşturulduğunu vurgulayarak “Şimdi Suriye’nin topraklarının hemen hemen tamamında çatışmasızlık rejimi muhafaza ediliyor. Bu bizim somut ve pozitif ortak neticemizdir. Rusya, Türkiye ve İran ortak çabalarla Suriye’deki hayatın normale dönmesi için çalışıyor” dedi.

İran Cumhurbaşkanı Ruhani ise konuşmasında bütün teröristlerle mücadele edilmesi gerektiğini belirterek, “Özgür Suriye’nin yeniden inşasını sağlamalıyız” dedi.

 

KAYNAK: TRT HABER

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Japonya’nın Gifu eyaletinde 5,2 büyüklüğünde deprem…

Japonya’nın Honşu Adası’ndaki Gifu eyaletinde 5,2 büyüklüğünde deprem meydana geldiği bildirildi. Yerel saatle 19.05’te meydana …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir