Pazartesi , Mart 1 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Başbakan Erhürman, Ankara’daki Temaslarını Tamamlamasının Ardından Bugün KKTC’ye Dönüyor

Başbakan Erhürman, Ankara’daki Temaslarını Tamamlamasının Ardından Bugün KKTC’ye Dönüyor

Başbakan Tufan Erhürman, Ankara’daki temasları çerçevesinde dün TBMM Kamu Denetçiliği Kurumu’nun düzenlediği “6. Yılında Ombudsmanlığın Dünü, Bugünü ve Yarını” konulu sempozyumun açılışına katılarak bir konuşma yaptı.

Başbakan Erhürman temasları çerçevesinde, Anara’da yaşayan Kıbrıslı Türkler’le bir araya geldi, CNN Türk’e demeç vermesinin yanında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile de görüştü.

Türkiye Cumhurbaşkanlığı Külliyesine 2 saat süren görüşmede, Türkiye Cumhuriyeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti arasındaki Mali Protokol ve Türkiye Cumhuriyeti ile KKTC arasındaki ilişkiler ele alındı.

Başbakan Tufan Erhürman dün akşam da Türkiye Cumhuriyeti Kamu Başdenetçisi (Ombudsman) Şeref Malkoç, tarafından onuruna verilen yemeğe katıldı.

Ankara Dikmen Hakimevinde yer alan yemekte Erhürman’a eşi Nilden Bektaş, Başbakanlık Müsteşarı Berkan Tokar, KKTC Ankara Büyükelçisi Kemal Köprülü ile Özel Kalem Müdürü Mustafa Ergüven eşlik etti. Erhürman, temaslarını tamamlamasının ardından bugün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne dönecek.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Maraş’a Ziyaretler Yeniden Başlayacak

Açıldığı günden beri başta Gazimağusa’nın, ardından ülkenin çehresini değiştiren Maraş yeniden kapılarını ziyarete açıyor. Pandemi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir