Pazar , Mayıs 31 2020
Ana Sayfa / Alt Manşet / Başbakanlıkta “Enerji” toplantısı… Erhürman, Nami ve El-Sen Kıb-Tek’teki son durumu değerlendirdi

Başbakanlıkta “Enerji” toplantısı… Erhürman, Nami ve El-Sen Kıb-Tek’teki son durumu değerlendirdi

Başbakanlık’ta dün öğleden sonra gerçekleşen toplantıda, Başbakan Tufan Erhürman, Ekonomi ve Enerji Bakanı Özdil Nami ve Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (El-Sen) yetkilileri, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’ndaki (KIB-TEK) son gelişmeleri değerlendirdi.

Toplantının ardından açıklama yapan Ekonomi ve Enerji Bakanı Özdil Nami, KIB-TEK’in varlığını güçlendirerek devam ettireceklerini vurguladı, ihale sürecinin de devam edeceğini kaydetti.

Nami, uzun zamandır elektrik fiyatına artış gelmemesi için azami seviyede gayret gösterdiklerini belirterek tüm çabalara rağmen, önümüzdeki dönemde fiyat ayarlamasının kaçınılmaz olması durumda ise, bunun asgari seviyede tutulmasına yönelik hassasiyetlerinin devam edeceğini bildirdi.

Nami, KIB-TEK Yönetim Kurulu’nda yapılacak değişiklik için henüz bir isim belirlenmediğini, bu konuda, ilgili tüm tarafların öneri yapmakta özgür olduğunu ve önerilen isimlerin değerlendirileceğini de söyledi.

Kaynak: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Çavuşoğlu: “Öğrenci Gelişleri Kararı Haziran İçin”

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, dünkü Bakanlar Kurulu’nda öğrencilerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir