Salı , Ekim 20 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Tüketiciler Derneği, Tüketicilere, Bankalardan Tahsil Edilen Kart Ücretlerini Geri Almak İçin Talepte Bulunma Çağrısı Yaptı

Tüketiciler Derneği, Tüketicilere, Bankalardan Tahsil Edilen Kart Ücretlerini Geri Almak İçin Talepte Bulunma Çağrısı Yaptı

Tüketiciler Derneği, bankalardan tahsil edilen tüm banka kartı ücretlerini faizi ve tazminat hakları ile birlikte talep etmeleri için tüketicilere, dernekleriyle temasa geçme çağrısı yaptı.

Tüketiciler Derneği Başkanı Hasan Yılmaz Işık yaptığı yazılı açıklamada, 58/2014 sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Yasası uyarınca KKTC’deki yerel, yabancı ve TC. menşeli bankaların tüketicilerden tahsil ettikleri kredi kartı aidat veya ücretleri iade etmesi ve o miktarda tazminat ödemesinin yasal yükümlülük olduğunu hatırlattı.

Bankaların ödeme taleplerini karşılamamaları halinde derneklerinden para iadesi için yardım istemelerinin yeterli olacağını ifade eden Işık, derneğin bu çalışmaları Merkez Bankası ile birlikte yürüteceğini ve tüketicilere haksız olarak alınan banka kartları ücretlerini iade ettireceklerini söyledi.

 

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Haftalık Trafik Raporu…

Polis Basın Subaylığı, KKTC’de 12 -18 Ekim 2020 tarihlerini kapsayan süre içerisinde, 53 trafik kazasının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir