Pazartesi , Ekim 18 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Ataoğlu: “Turist Sayısında Geçen Yıllara Oranla Ciddi Bir Patlama Var”

Ataoğlu: “Turist Sayısında Geçen Yıllara Oranla Ciddi Bir Patlama Var”

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, KKTC’ye gelen turist sayısında geçen yıllara oranla ciddi bir patlama olduğunu belirterek, “2017’de bir milyonu aşkın geceleme ile 865 milyon dolarlık gelirimiz oldu. Turizmde bu yılki hedefimiz geçen yıla nazaran daha fazla artış sağlamaktır” diye konuştu.

Bakan Ataoğlu, yaptıkları çalışmalar sonrası Anadolu Jet’in KKTC’de konuşlanmasıyla birlikte uçak bilet fiyatlarında düşüşün olacağını öngördüklerini de söyledi.

Türkiye’nin çeşitli kentlerinde yapmaya başladıkları çalışmalarla ve uluslararası etkinliklerle KKTC’yi tanıtmaya devam edeceklerine işaret eden Fikri Ataoğlu, bu konuda 2019 hedeflerinin geçen yıllara göre çok daha fazla olduğunu belirtti.

Bakan Ataoğlu, ülkede turistlerin konaklayacağı mekanlara ilişkin sayıların artması yönünde çalışmalar yürüttüklerini, buna bağlı olarak otel sayılarında ciddi bir artış beklediklerini dile getirdi.

 

KAYNAK: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Piyade Er Allahverdi Kılıç, Şehit Edilişinin 25. Yıl Dönümünde Düzenlenen Törenle Anıldı

  Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nda askerlik hizmetini yaparken, görevi başında Rum askerlerinin menfur bir saldırısı sonucu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir