Pazartesi , Temmuz 15 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Meclis Başkanı Uluçay: “Meclis’te Ciddi Bir Konsensus Var”

Meclis Başkanı Uluçay: “Meclis’te Ciddi Bir Konsensus Var”

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın Meclis’i bilgilendirme toplantısının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Cumhuriyet Meclisi’nde Kıbrıs konusunda ciddi bir konsensus olduğunu söyledi.

Toplantıda Cumhurbaşkanı’nın Meclis ile görüşlerini paylaştığını, Rum liderle yapacağı görüşme ve BM yetkilisi Jane Holl Lute ile yaptığı görüşmeler ile ilgili bilgi verdiğini ifade eden Uluçay, kısa vadede izlenecek yol  için olumlu yönde bir toplantı olduğunu söyledi.

Toplantıda ileriye yönelik nasıl adımlar atılması gerektiği ile ilgili görüşler getirildiğini, düşüncelerin paylaşıldığını, milletvekillerinin soru işaretlerini dile getirdiğini, görüş ve önerilerin paylaşıldığını, soruların sorulduğunu ifade eden Uluçay, Cumhurbaşkanı’nın da tüm bunları samimi şekilde yanıtladığını kaydetti.

Toplantıda yol haritası üzerine konuşulduğunu ifade eden Uluçay, Cumhuriyet Meclisi olarak toplantıdan yarar gördüklerini, bu toplantıların ülke için en iyi şekilde yararlı olacağını söyledi.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Burcu: “Temennimiz, Ortak Komite Önerisinin Hassasiyetle Değerlendirilmesi”

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’e doğalgaz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir