Çarşamba , Temmuz 8 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Bakan Çeler, Yaşlılık Şurası Liderler Oturumunda Konuşma Yaptı

Bakan Çeler, Yaşlılık Şurası Liderler Oturumunda Konuşma Yaptı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, “Yaşlılığın kader olduğunu biliyoruz ama yalnızlığın kader olmaması gerektiğini çok iyi bilmeliyiz” dedi.

Türkiye’nin ilk Yaşlılık Şurası’nın Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen Liderler Oturumu’nda “Dünyada yaşlı dostu politikalar” ele alındı.

Bakan Çeler, oturumda yaptığı konuşmada, insan merkezli bir yaklaşıma sahip olduklarını, doğumdan ölüme kadar insanlara karşı sorumlulukları olduğunu vurguladı. Toplumun bütün katmanlarında yaşlıların yanında olmak gerektiğinin altını çizen Çeler, KKTC’de yaşlı nüfusun giderek arttığına işaret etti.

Çeler, geleneksel aile yapısından modern aile yapısına geçildiğini, yaşlı refahının her alanda tesisinin sağlanması gerektiğini kaydetti.

KKTC’de yaşlıların kendi akranlarıyla iletişim kurmaları ve toplumdan soyutlanmamaları için çalışmalar yürüttüklerini anlatan Çeler, onların bağımsız ve saygın bir hayat sürdürebilmelerinin önemini vurguladı.

Yaşlılara kaliteli yaşam tesisi için Sivil Toplum Kuruluşları ve yerel yönetimlerle de iş birliği içinde olduklarını anlatan Çeler, “Yaşlılığın kader olduğunu biliyoruz ama yalnızlığın kader olmaması gerektiğini çok iyi bilmeliyiz.” ifadesini kullandı.

Yaşlıların gençliğe ihtiyacı olduğunu vurgulayan Çeler, “Bu nedenle kuşaklar arası dayanışma çok önemli. Yaşlılara gereken önemi vermeyen, onlara sahip çıkmayan bir toplumun huzur içinde olması mümkün değildir.” değerlendirmesinde bulundu.

 

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Uluslararası Bilim Diplomasisi İnisiyatifi DSÖ’ye Üyelik İçin Muhtarlarla Toplantılara Başladı

Uluslararası Bilim Diplomasisi İnisiyatifi, Kıbrıslı Türklerin Dünya Sağlık Örgütü’ne “ortak üye” olması için başlatılan imza …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir