Pazar , Aralık 8 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Bostancı’da Kansere Karşı Farkındalık Sempozyumu Gerçekleştirildi

Bostancı’da Kansere Karşı Farkındalık Sempozyumu Gerçekleştirildi

Güzelyurt’ta Bostancı’da dün akşam kansere karşı farkındalık sempozyumu gerçekleştirildi. Sağlık Bakanı Filiz Besim, sempozyumda yaptığı konuşmada hastalıklardan korunmanın hastalıkları tedavi etmekten daha önemli olduğuna dikkati çekti.

Sağlık Bakanı Filiz Besim, konuşmasında koruycu sağlık hizmetlerinin önemine vurgu yaptı. Besim, hastalıklardan korunmanın hastalıkları tedavi etmekten daha önemli olduğuna dikkati çekerek, bu yüzden Bakanlık olarak koruyucu sağlık hizmetlerine önem verdiklerini belirtti.

Besim, korunmayı bilerek gelecek nesillerin daha sağlıklı kılınabileceğine işaret ederek, sosyal devletlerin insanları hastalıklardan korumak için yapması gerekenler bulunduğunu ve farkındalık çalışmalarının da bu konuda önemli olduğunu söyledi. Besim, halkın sağlık hizmetlerini kendi bölgesinde alabilmesi için sağlık ocaklarını güçlendirdiklerini, merkezlerde de yapılan iyileştirmelerle halkın daha kaliteli sağlık hizmeti alması için çalıştıklarını da ekledi.

 

 

KAYNAK: BRT

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

“Kapalı Maraş, Lala Mustafa Paşa’nın Mirası”

Vakıflar İdaresi Genel Müdürü İbrahim Benter, Kapalı Maraş’ın tamamının vakıf malı olduğunu bildirdi. Lala Mustafa Paşa’nın, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir