Pazar , Ağustos 25 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Erdoğan: “Doğu Akdeniz’deki Petrol Arama Faaliyetlerimizi Durdurmayacağız, Yolumuza Devam Edeceğiz”

Erdoğan: “Doğu Akdeniz’deki Petrol Arama Faaliyetlerimizi Durdurmayacağız, Yolumuza Devam Edeceğiz”

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye’nin Akdeniz’de yürüttüğü çalışmalardan Rumların ve diğerlerinin rahatsızlık duyması gayet tabiidir…Elbette biz, Rumlar istemiyor diye Doğu Akdeniz’deki petrol arama faaliyetlerimizi durdurmayacağız, yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Erdoğan, katıldığı bir törende yaptığı konuşmada, “Ülkemizin, Kıbrıs Türklerinin hak ve menfaatlerini koruma kararlılığından herkesin, iftihar etmesi gerekir. Elbette biz, Rumlar istemiyor diye Doğu Akdeniz’deki petrol arama faaliyetlerimizi durdurmayacağız, yolumuza devam edeceğiz. Ülkemizin ve Kuzey Kıbrıslı kardeşlerimizin enerji kaynakları üzerindeki haklarını savunmaktan vazgeçmeyeceğiz. Çalışmalarımızı sonuna kadar devam ettirerek, inşallah milletimize hasretle beklediği müjdeli haberleri de vereceğiz.” İfadesini kullandı.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Haspolat Çemberi İle Kascon Beton İşletmeleri Arasında Asfaltama Çalışması…

Polis Basın Subaylığı, Gazimağusa-Lefkoşa Anayolu üzerinde, Gazimagusa’dan Lefkoşa’ya geliş yönünde, Haspolat Çemberi ile Kascon Beton …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir