Cuma , Ekim 18 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / 112 Acil Servis Eğitimini Tamamlayanlar Sertifikalarını Aldı

112 Acil Servis Eğitimini Tamamlayanlar Sertifikalarını Aldı

KKTC genelinde bulunan 16 istasyonda 112 Acil Ambulans Servisi’nde hizmet veren hemşire ve paramediklere uzmanlar tarafından 112 Acil Servis eğitimleri verildi.

Sağlık Bakanlığı Halkla İlişkiler Birimi’nden yapılan açıklamaya göre, eğitimin birinci basamağı olan, 112 Temel Modül Eğitimi’ni tamamlayanlar Burhan Nalbantoğlu Hastanesi Diyabet Merkezi’nde gerçekleşen törende sertifikalarını aldı.

Toplamda 130 kişinin sertifika aldığı eğitimler, 112 Temel Modül Eğitimi, Erişkin İleri Yaşam Desteği Modül Eğitimi, Çocuk İleri Yaşam Desteği Modül Eğitimi, Travma veResüsitasyon Modül Eğitimi olmak üzere toplam 4 farklı bölümden oluşuyor.

112 Sorumlu Hekimi ve Eğitim Sorumlusu Dr. Naciye Nami, 112 acil servis eğitim ekiplerinin kurulduğunu, Türkiye’de ve dünyada uygulanan 112 acil eğitimlerinin ülkemizde de uygulanmaya başlandığını belirtti.

Nami, eğitimsürecinde tamamen gönüllülük esasıyla Uzman Hemşire Aziz Aşık, Uzman Hemşire Dağhan Aykaç, Eğitmen Paramedik Neşe Genç ve Eğitmen Paramedik Mehmet Ali Özal ile bu eğitimleri verdiklerini, her ay bu eğitimlerin devam edeceğini ifade etti.

 

KAYNAK: BRT

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Tehdit Ve Küfürlerle İlgili Polis Genel Müdürlüğü Ve Başsavcılığa Dosya İletildi

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile ailesine yönelik son günlerde özellikle sosyal medya aracılığıyla ölüm tehditleri savuran, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir