Pazar , Haziran 16 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Başbakan Erhürman: “Değişimi Gerçekleştirme Konusunda Kararlıyız”

Başbakan Erhürman: “Değişimi Gerçekleştirme Konusunda Kararlıyız”

Başbakan Tufan Erhürman, Sosyal ve Ekonomik Konsey’in 30’uncu toplantısında yaptığı konuşmada, hükümetin, istikrarsızlık ve “hükümet geçicidir” algısı yaratma girişimlerine karşı tekvücut durma ve değişimi gerçekleştirme konusunda kararlı olduğunu söyledi.

Erhürman, kamuda verimlilik sorunu bulunduğunu, bu sorunu aşmakla yükümlü olduklarını belirtti.

Başbakan Tufan Erhürman, 2018 yılının ders almayı bilen herkese sosyal ve ekonomik kalkınma açısından ders veren bir yıl olduğunu söyleyerek, dövizdeki dalgalanmalar, sel ve taşkınlar gibi sorunlarla karşı kalındığını kaydetti.

2019 yılının da kolay bir yıl olmayacağını söyleyen Erhürman,  toplumsal seferberliğe ve her kesimin elini taşın altına koymasına ihtiyaç duyulduğunu kaydetti.

Herkesin değişim istemesinin avantaj olduğunu belirten Erhürman, herkesin değişimden kendisinden değil başkasından başlanması gerektiği düşünmesinin ise dezavantaj olduğunu söyledi.

Erhürman, tek bir vatandaşın dahi üzülmesini istemediklerini ancak değişim kararlılığından vazgeçmelerinin mümkün olmadığını, gelecek kuşaklar için de değişimin şart olduğunu ifade etti.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

KKTC İnsan Hakları Derneği, Macron’u Kınadı

KKTC İnsan Hakları Derneği, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’u, Kıbrıs Türk halkının Kıbrıs üzerindeki meşru haklarına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir