Pazar , Eylül 22 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Cumhurbaşkanı Akıncı, GSM Operatörleri Ve Ticaret Ve Ekonomi Teknik Komitesi Üyeleriyle Görüştü

Cumhurbaşkanı Akıncı, GSM Operatörleri Ve Ticaret Ve Ekonomi Teknik Komitesi Üyeleriyle Görüştü

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’le gerçekleştirdiği görüşmede, adadaki cep telefonları şebekelerinin Avrupa’da bir merkez üzerinden bağlanması konusunda varılan uzlaşının ardından bugün Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu yetkilileriyle, ülkede faaliyet gösteren GSM operatörleri temsilcileri ve Ticaret ve Ekonomi Teknik Komitesi’nin Kıbrıslı Türk üyeleriyle bir toplantı yaptı.

Toplantıda, cep telefonlarının her iki tarafta da kullanılabilir hale gelebilmesi konusundaki uzlaşının çerçevesi ile ilgili bilgi aktarırken, operatörlerin teknik olarak birbiriyle iletişim kurmalarına olanak sağlanacak düzenlemelerle ile ilgili atılacak adımlar ele alındı.

Görüşmede, Cumhurbaşkanlığı yetkilileri ve daha önce Ticaret ve Ekonomi Teknik Komitesi’nde görev yapan Milletvekili Fikri Toros da yer aldı. Önümüzdeki günlerde, önce 2 tarafın operatörlerinin, ardından da ilgili teknik komitelerin bir araya gelmesiyle daha ileri adımların atılması bekleniyor.

 

KAYNAK: CUMHURBAŞKANLIĞI SOSYAL MEDYA

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

İskele açıklarında Gezi Teknesi Alabora oldu

İskele açıklarında gezi teknesinin alabora olduğu bildirildi. 4 kişinin olduğu teknenin sabaha karşı saat 02:55 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir