Pazar , Ağustos 18 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Cumhurbaşkanı Akıncı, Ombudsman Dizdarlı’yı Kabul Etti…

Cumhurbaşkanı Akıncı, Ombudsman Dizdarlı’yı Kabul Etti…

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Yüksek Yönetim Denetçisi (Ombudsman) Emine Dizdarlı’yı kabul etti. Kabulde Dizdarlı Akıncı’ya 28’inci 6 aylık raporunu sundu.

Cumhurbaşkanlığı’ndaki kabulde Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Dizdarlı’nın yürüttüğü çalışmanın son derece gerekli ve önemli bir çalışma olduğunu belirtirken, Ombudsman Emine Dizdarlı görevlerinin yol göstermek ve rapor neticesinde bir uyum sağlamak olduğunu ifade etti.

Başvuru sayısının artmasının aslında sadece şikayet boyutunun arttığını göstermediğini, yürütülen göreve duyulan güvenin de bir göstergesi olduğunu ve başvuru ihtiyacı kalmamasının arzu edilen şey olduğunu kaydeden Akıncı, “Herhalde içinden geçtiğimiz süreçte bunların  bir çırpıda olmasını bekleyemeyiz, en demokratik ülkelerde bile bunlar kolay kolay ulaşılan hedefler olmuyor ama bizim toplumumuzun da bir gün bu hedeflere belli bir süreçten geçerek ulaşacağına inanıyorum” dedi.

 

KAYNAK: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Hasipoğlu: “Artık Rum tarafı’nın keyfini bekleyecek değiliz. Kapalı Maraş’ı açma niyetindeyiz”

Kapalı Maraş’la  ilgili yazılı açıklama yapan UBP Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu, Kapalı Maraş’ın açılmasında bir dönüm …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir