Cuma , Mayıs 24 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Özersay: “Hidrokarbon Ve Suçluların İadesinde De İşbirliği Yapılmalı”

Özersay: “Hidrokarbon Ve Suçluların İadesinde De İşbirliği Yapılmalı”

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Kıbrıs konusunda yaptığı açıklamada, işbirliği yoluyla elektrik, telefon ve mayın temizliği konularında alınan kararların iki taraf arasında güven yaratılmasına katkısı olacağını ifade etti.

Bu gelişmelerin ilerleyen süreçte hidrokarbon ve suçluların iadesi gibi diğer konularda da yaşanması gerektiğini aktaran Özersay, böyle bir sonucun iki toplumun birlikte adım atabilmesi adına ümit verici olacağını belirtti.

Elektrik fiyatlarıyla ilgili olarak da Özersay, çoklu tarifenin yeni dönemde faturaların rahatlamasında önemli bir alternatif olacağını, mart sonuna kadar çoklu tarife uygulamasına geçileceğini kaydetti.

Özersay, çamaşır veya bulaşık makineleri gibi çok elektrik çeken aletlerin düşük tarifeli saatlerde kullanılabileceğini, böyle bir alternatif faturaların düşürüleceğini ifade ederek, çoklu tarifenin elektrik faturalarını azaltabilme şansı doğuracağını belirtti.

 

KAYNAK: BRT

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kolej Giriş Sınavının 2. Basamağı Yarın…

2018-2019 öğretim yılı, Kolej Giriş Sınavlarının (KGS), 2’nci Basamağı (KGS-2), yarın gerçekleştiriliyor. Türk Maarif Koleji, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir