Pazar , Şubat 28 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Türkiye Savunma Bakanı Akar: “KKTC, Adanın Etrafındaki Zenginliklerin Paydaşıdır”

Türkiye Savunma Bakanı Akar: “KKTC, Adanın Etrafındaki Zenginliklerin Paydaşıdır”

Türkiye Savunma Bakanı Hulusi Akar, KKTC’nin, adanın etrafındaki doğal zenginliklerin paydaşı ve orada hak sahibi olduğunu belirterek, “KKTC’de yaşayanların da bu zenginliklerden pay alması gerektiğini, bu zenginliklerde hakkı olduğunu herkesin çok iyi anlaması ve buna göre davranması gerekir” dedi.

Mavi Vatan Tatbikatı’na katılan unsurlara yönelik inceleme ve denetlemelerde bulunan Türkiye Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ege, Doğu Akdeniz ve KKTC ile ilgili çalışmaların devam ettiğini dile getirerek, siyasi ve askeri gelişmeleri çok yakından takip ettiklerini belirtti.

Bulunan yeni enerji kaynakları dolayısıyla Doğu Akdeniz’in öneminin daha da artığına dikkati çeken Bakan Akar, “Türkiye’nin dahil olmadığı bölgeyle ilgili hiçbir kararın, anlaşmanın kalıcı olmayacağını, geçerli olmayacağını ve ayrıca bölgemizde hiçbir şekilde oldubittiye göz yummayacağımızı başlangıçtan itibaren ifade ettik, etmeye devam ediyoruz. Türkiye daima KKTC’nin yanında oldu, bundan sonra da olmaya devam edecek. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Hulusi Akar, olaylara iyi niyetle yaklaştıklarına değinerek, barış ve istikrar için her türlü desteği sağladıklarına işaret etti.

 

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Maraş’a Ziyaretler Yeniden Başlayacak

Açıldığı günden beri başta Gazimağusa’nın, ardından ülkenin çehresini değiştiren Maraş yeniden kapılarını ziyarete açıyor. Pandemi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir