Çarşamba , Eylül 30 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Başbakan Erhürman Londra’da

Başbakan Erhürman Londra’da

Başbakan Tufan Erhürman,  dün gittiği Londra’da temaslarına başladı.

Başbakan Erhürman, temasları çerçevesinde dün gece KKTC Londra Temsilciliğinin düzenlediği, ilk Kıbrıslı Türk kadın gazeteci Bedia Okan Göreli’nin hayatının konu alındığı “Söz’ün Son Kadını: Bedia Hanım Belgeseli” gösterimine ve resepsiyona katıldı.

Erhürman, bugün de Londra’daki Kıbrıslı Türk İşadamları ile bir araya gelecek ardından “Halkla Buluşma” toplantısına katılacak.

Temasları çerçevesinde yarın da, İngiltere Türk Kadınları Yardım Derneği’nin Dünya Kadınlar Günü etkinliğine katılacak olan Erhürman, Kıbrıs Türk derneklerinin başkanlarıyla toplantı yapacak.

Birleşik Krallık Kıbrıslı Türk Öğrenci Federasyonu ve İngiltere’de öğrenim gören Kıbrıslı Türk üniversite öğrencileriyle görüşecek olan Erhürman, 9 Mart’ta da Londra Dayanışma Derneği ile toplantı yapacak, ardından Türk Toplumu Futbol Federasyonu 16 yaş altı gençler karma futbol takımları arasında oynanacak maçı izleyecek.

Erhürman, 9 Mart akşamı da “Turkish Cypriot Trust UK” tarafından düzenlenen “Turkish Cypriot Awards Ceremony” balosuna katılacak.

Erhürman, temaslarını tamamlamasının ardından 10 Mart Pazar günü KKTC’ye dönecek.

 

KAYNAK: BRT

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Tepebaşı Kalkanlı Bölgesindeki Yangında Zarar Gören Ormanlık Alanın Rehabilitasyonu İçin Yarından İtibaren Kesim İzni Verilecek

Tepebaşı Kalkanlı bölgelerinde  17 Mayıs’ta çıkan orman yangınında zarar gören ormanlık alanın rehabilitasyonu ve yeniden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir