Cumartesi , Temmuz 11 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Cumhurbaşkanlığı’nda Elektrik Şebekelerinin Sürekli Bağlantısı Konusunda Toplantı Yapıldı

Cumhurbaşkanlığı’nda Elektrik Şebekelerinin Sürekli Bağlantısı Konusunda Toplantı Yapıldı

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, güven artırıcı önlemlerin bir an önce uygulanması için atılacak adımlarla ilgili toplantıları çerçevesinde bugün elektrik şebekelerinin sürekli bağlantısı konusunda Ekonomi ve Enerji Bakanı Özdil Nami ve Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu yetkilileriyle Cumhurbaşkanlığı’nda bir araya geldi.

Toplantıda, iki tarafın geçici anlaşmalarla kısa süreli bağlanan elektrik şebekelerinin tek anlaşmayla kalıcı bağlantı ile enterkonnekte çalışması yönünde alınan kararla ilgili konular ele alındı.

Kıbrıs Türk tarafının elektrik alanında varılan mutabakatın hayata geçirilmesi konusunda her açıdan hazır olduğu teyit edildi. Elektrik şebekelerinin kalıcı ve sürekli bağlantılı çalışmasının her iki tarafa sağlayacağı karşılıklı yararlar da değerlendirildi.

Elektrik konusundaki uzlaşının ayrıntıları ile ilgili olarak iki toplumlu Ekonomi ve Ticari İlişkiler Teknik Komitesi 13 Mart Çarşamba günü ortak bir toplantı yapacak.

 

KAYNAK: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

ERDOĞAN TATAR İLE TELEFON GÖRÜŞMESİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ersin Tatar ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Başbakanlık Basın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir