Pazartesi , Ekim 26 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Taşımacılıktaki Sorunlar Maliye Bakanlığı’nda Ele Alındı

Taşımacılıktaki Sorunlar Maliye Bakanlığı’nda Ele Alındı

Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Kamu Araçları İşletmecileri Birliği’nden (KAR-İŞ) bir heyeti kabul etti; kabulde, taşımacılık sektöründeki sorunlar ele alındı.

Bakanlıkta gerçekleşen görüşmede, KAR-İŞ Başkanı Beksan Bekir Akandere, yeni yönetiminin çalışma programı hakkında Bakan Denktaş’a bilgiler verdi. Akandere, taşımacılıkla ilgili sıkıntıların ele alındığı görüşmede, sektörün ciddi anlamda sıkıntıları olduğunu söyledi ve sorunlara daha köklü bir çözüm üretmek amacıyla daha verimli çalışabilecek bir komite oluşması gerektiğini kaydetti.

21 koltuk üzerindeki araçlara yapılan gümrük muafiyetinden dolayı Denktaş’a teşekkür eden Akandere, minibüsüler kategorisinde de muafiyet talebinde bulundu.

Maliye Bakanı Serdar Denktaş da konuşmasında ülkede artık daha verimli hizmet eden toplu taşımacılık sisteminin hayat bulması için gerekli desteğin sağlanmasına yönelik adımlar atıldığını ancak henüz istenilen noktaya ulaşılamadığını söyledi.

Denktaş, muafiyetler konusunda yaptıkları iyileştirmelere ek olarak neler yapılabileceğini ise bakanlık olarak ele alacaklarını da söyledi.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Güney’de 101 Vaka Saptandı

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nde, dün yapılan 2 bin 781 Koronavirüs test sonucunda, 101 pozitif vakanın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir