Cuma , Nisan 3 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Başbakan Erhürman, İngiltere’de Yaşayan Kıbrıslı Türklerle Buluştu

Başbakan Erhürman, İngiltere’de Yaşayan Kıbrıslı Türklerle Buluştu

Başbakan Tufan Erhürman, Londra’daki temasları çerçevesinde İngiltere’de yaşayan Kıbrıslı Türklerle “Halkla Buluşma” etkinliğinde bir araya geldi.

Başbakan Erhürman, etkinlikte yaptığı konuşmasında yurtdışındaki Kıbrıslı Türklere seslenerek, çocuklarını ülkelerine getirmeleri, ülkelerine sahip çıkmalarını, memleketlerini kültürlerini, dillerini bilmelerini tanıtmaları bağlarını güçlendirmeleri çağrısında bulundu.

Erhürman, görüşmeleri ve temaslarının ardından ülkeye döndüklerinde bir İş planı yaratacaklarını ve niyetlerinin buradaki  Kıbrıslı Türkler ile ülkeleri arasındaki bağı, köprüyü, olması gerektiği gibi yeniden yaratmak ve geliştirmek için çalışmak olduğunu ifade etti.

Erhürman, ülkede sıkıntılar olduğunu ve sadece buradaki vatandaşların değil ülkedeki vatandaşların da bazı alanlarda sıkıntılar yaşadığını, ancak bu sıkıntıların vatandaşların ülkesine küsmesini gerektirmediğini, aksine daha da sahip çıkarak bu sıkıntıların düzeltilmesine destek olması gerektiğini söyledi.

 

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Bayındırlık Ve Ulaştırma Bakanlığı: Türkiye’den KKTC’ye Gemi Seferleri Devam Etmektedir

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı, KKTC vatandaşlarının Türkiye’den ülkeye gelebilmesi için gemi seferlerinin devam edeceğini belirtti. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir