Pazartesi , Mayıs 25 2020
Ana Sayfa / Alt Manşet / Erhürman Hükümet Çalışmaları Ve Kıbrıs Sorununa İlişkin Değerlendirmelerde Bulundu

Erhürman Hükümet Çalışmaları Ve Kıbrıs Sorununa İlişkin Değerlendirmelerde Bulundu

Başbakan Tufan Erhürman, Londra’daki temasları çerçevesinde dün Kıbrıslı Türk iş insanları ile biraraya geldi. Başbakan Erhürman, konuşmasının başında Karpaz’da dün yaşanan trafik kazalarında hayatını kaybeden iki kişinin ailelerine başsağlığı dileklerini iletirken, yaralananlara ise acil şifalar diledi.

Erhürman, İngiltere’de yaşayan Kıbrıslı Türklerle KKTC’de yaşayan Kıbrıslı Türklerin ilişkilerinin, geliş ve gidişlerinin çok daha yoğun olmasını sağlamak istediklerini söyledi. Kıbrıs denilince akla ilk gelenin ‘Kıbrıs sorunu’ olduğuna dikkati çeken Başbakan Erhürman, bu sorun nedeniyle sosyal ve ekonomik kalkınmanın, sağlıkta, eğitimde ve turizmde atılacak adımların ertelenemeyeceğini ifade etti.

Kıbrıslı Türklerin hep var olma mücadelesi verildiğini kaydeden Erhürman, “Varolabilmek için ekonomik yaşamdaki varlığımızı sağlamlaştırmak, spor, kültür ve sanatımızla bütün dünyaya kendimizi göstermek gerekir” ifadelerini kullandı.

Adil ve kalıcı bir çözüm için ellerinden geleni yapamaya devam edeceklerini kaydeden Erhürman, ancak bu süreçte oturup beklemenin de doğru olmayacağını söyledi. Erhürman temasları çerçevesinde ‘Halk Buluşması’ toplantısına da katıldı.

 

KAYNAK: BRT

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

SERDARLI’DA ARAZİ YANGINI

Serdarlı köyünde bugün saat 11.00 sıralarında 2 farklı noktada yangın meydana geldi.   Polisin açıklamasına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir