Çarşamba , Nisan 14 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Başbakan Erhürman: “müzakere sürecinin yeniden başlaması için henüz zemin yok”

Başbakan Erhürman: “müzakere sürecinin yeniden başlaması için henüz zemin yok”

Başbakan Tufan Erhürman, Kıbrıs’ta resmi müzakere sürecinin yeniden başlaması için henüz uygun zeminin oluşmadığını söyledi.
Erhürman, İngiltere’nin başkenti Londra’yı ziyareti sırasında Amerika’nın Sesi (VOA) Türkçe muhabirinin Kıbrıs’taki son gelişmelerle ilgili sorularını yanıtladı.
Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Rum lider Nicos Anastasiades’in 26 Şubat’ta yaptığı görüşmeyi değerlendiren Erhürman, son görüşmelerde bazı güven arttırıcı önlemler üzerinde uzlaşıldığını ancak esasa ilişkin müzakerelerin henüz başlamadığını hatırlattı.
Rum lider Anastasiadis’in bu konudaki önerilerini kabul edilemez bulduklarını söyleyen Başbakan Erhürman, bu nedenle de şu anda resmi görüşme sürecinin yeniden başlaması için zeminin oluşmadığı görüşünü dile getirdi.
Erhürman, bundan sonra eğer bir müzakere olacaksa bunun çözüm odaklı ve zaman sınırlaması olan bir müzakere olması gerektiğini kaydetti.

Kaynak: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu Tarafından Fetih Yılı Olan 1571’i Temsilen, Erenköy’de 1571 Adet Fidan Dikildi

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu tarafından fetih yılı olan 1571’i temsilen, bugün Erenköy’de düzenlenen “1571 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir