Cumartesi , Mart 6 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Özyılkan; “perde gerisinde güzel şeyler oluyor. Bunu halkla daha fazla buluşturmak istiyoruz…”

Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Özyılkan; “perde gerisinde güzel şeyler oluyor. Bunu halkla daha fazla buluşturmak istiyoruz…”

Projelerden ve hedeflerden söz eden Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Adil Özyılkan, “Perde gerisinde güzel şeyler oluyor. Hastanede çok işler yapılıyor. Bunu halkla daha fazla buluşturmak istiyoruz” dedi.

Özyılkan, sağlıkta başarının ekip halinde harekete edilmesiyle sağlandığını da vurgulayarak, hastanede görev yapan kişi sayısının bini aşkın olduğunu söyledi.

Günde yaklaşık bin kişiye poliklinik hizmeti verildiğini, küçük müdahalelerin bu rakamların dışında olduğunu kaydeden Başhekim, “Acil servise günde yaklaşık 500 kişi başvuruyor” dedi.

Yasası ve tüzüğü olmamasına rağmen 112 Hızır servisin toplumda güven duyulan en önemli kurumların başında geldiğini kaydeden Başhekim, bu alandaki projelerden de söz etti.

Özyılkan, trafiğin dolayısıyla kazaların yoğun olduğu noktalarda ambulans bekletilmesi konusunda bir çalışma yaptıklarından söz ederek, bu uygulamayı Mağusa’da denediklerini söyledi.

Adil Özyılkan, “Ambulansın olay yerine 2 buçuk dakikada vardığı da oluyor ama ambulansı muhtemel kaza yerlerinde bekletirsek performans daha da yükselecek. Bunun için çalışıyoruz” dedi.

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Adil Özyılkan, hastanenin internet sitesinin hizmette olduğunu, vatandaşların hekimlerle, hizmetlerle ilgili kurumsal bilgilere bu site üzerinden de ulaşabileceğini açıkladı.

Kaynak: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Arıklı, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Topaloğlu’nu Ziyaret Etti

Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Zorlu Topaloğlu’nu makamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir