Pazar , Nisan 18 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / YÖDAK Başkanı Büke: “KKTC Yükseköğretimi Ambargoları Yıktı”

YÖDAK Başkanı Büke: “KKTC Yükseköğretimi Ambargoları Yıktı”

Yükseköğretim, Planlama, Denetleme, Akreditasyon, Koordinasyon Kurulu Başkanı Prof. Dr. Akile Büke,  yaptığı yazılı açıklamada, KKTC yükseköğretiminin ambargoları yıktığını ve  KKTC’nin tanıtımında yıllarca ulaşılamayan bir tanınırlık sağladığını belirtti.

 

Prof. Dr. Akile Büke,  KKTC yükseköğretiminin 140’a yakın ülkeden  100 binin üzerinde öğrenci ve 40’a yakın ülkeden öğretim üyesi ile uluslararası ortak programları ile 138’in üzerinde akreditasyonu ile dünya sıralamasına giren ve girmeye çalışan üniversiteleri ile uluslararası rekabet ettiği bir alan konumunda olduğunu kaydetti.

 

Büke, “KKTC yükseköğretim alanı içten ve dıştan, bilinçli veya bilinçsizce sürekli olarak yıpratılmaya çalışılmaktadır.  Yükseköğretim büyük bir rant alanı haline geldiğinden benzer ve farklı nedenler ile aynı zamanda YÖDAK yıpratılmaya ve iş yapamaz duruma getirilmeye çalışılmaktadır” dedi.

 

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu Tarafından Fetih Yılı Olan 1571’i Temsilen, Erenköy’de 1571 Adet Fidan Dikildi

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu tarafından fetih yılı olan 1571’i temsilen, bugün Erenköy’de düzenlenen “1571 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir