Pazartesi , Mayıs 27 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Türkiye-Avrupa Birliği Ortaklık Konseyi Toplantısı İçin Geri Sayım Başladı

Türkiye-Avrupa Birliği Ortaklık Konseyi Toplantısı İçin Geri Sayım Başladı

Türkiye-Avrupa Birliği ilişkilerinin en üst düzeyde karar alma organı olan Ortaklık Konseyi Toplantısı yarın Brüksel’de yapılacak.

Toplantıya, Türkiye adına Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı; AB adına ise AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ile Avrupa Komisyonu’nun genişlemeden sorumlu üyesi Johannes Hahn katılacak.

Toplantıya ilişkin Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Türkiye ve AB tarafı, toplantı öncesinde gayrı resmi formatta biraraya gelerek dış politika konularını ve bölgesel gelişmeleri değerlendirecek. Üye ülke temsilcilerinin de bulunacağı Ortaklık Konseyi toplantısında ise katılım müzakereleri, siyasi kriterler, ekonomik kriterler, AB müktesebatına uyum, vize muafiyeti süreci, Gümrük Birliği’nin işleyişi ve mali işbirliği başta olmak üzere Türkiye-AB ilişkilerinin farklı boyutlarının görüşülmesi planlanmaktadır” denildi.

 

KAYNAK: REUTERS

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Cumhurbaşkanlığı’nda Bugün Toplantı Yapılacak

Cumhurbaşkanlığı Teknik Komiteler Genel Koordinatörü Meltem Onurkan Samani, BRT’ye yaptığı açıklamada, cep telefonlarının adanın tamamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir