Cuma , Mayıs 24 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Komutanlar, YDÜ’de  5 Sergiyi Gezdi

Komutanlar, YDÜ’de  5 Sergiyi Gezdi

Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Yılmaz Yıldırım, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Tevfik Algan ve Güvenlik Kuvvetleri Komutan Yardımcısı Tuğgeneral Cemal Volkan, Yakın Doğu Üniversitesi Kıbrıs Türk Milli Tarih Müzesi’nin “Kıbrıs Türk Millî Mücadele Fotoğraf Yarışması”  sergisi ile Kıbrıs Modern Sanat Müzesi’nin açtığı Kazakistan, Türkmenistan, Başkurdistan ve Tataristan Sanatçıları Resim Sergilerini gezdi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, askeri heyet ziyaret kapsamında ilk olarak, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Sergi Salonu’nda yer alan Kazakistan’dan 3’ü devlet sanatçısı unvanına sahip 5 ressamın Kıbrıs Modern Sanat Müzesi için özel olarak hazırladığı ve 40 eserden oluşan “Kazakistan Sanatçıları Resim Sergisi”ni gezerek eserleri inceledi.

Heyet daha sonra, İrfan Günsel Kongre Merkezi Sergi Salonu’nda, 50 fotoğraf sanatçısının 190 fotoğrafının sergilendiği “Kıbrıs Türk Millî Mücadele” temalı fotoğraf yarışması sergisini ziyaret etti. Sergide sergilenen fotoğraflar arasında yer alan eski mevziler, hendekler, tüneller, sığınaklar, tarihi yerler, eski binalar, sokaklar, millî mücadele yıllarında kullanılan araç ve gereçler ile ilgili detaylı bilgi aldı.

Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi Sergi Salonu’nda sergilenen devlet sanatçısı unvanına sahip Başkurdistanlı 5 ressamın 35 eserinden oluşan “Rusya Federasyonu Başkurdistan Muhtar Cumhuriyeti Sanatçıları Resim Sergisi” ile 40 eserin sergilendiği “Türkmenistan Sanatçıları Resim Sergisi’ni” de gezen heyet, son olarak İletişim Fakültesi Sergi Salonu’nda yer alan Tataristanlı 5 ressamın 40 eserden oluşan “Tataristan Sanatçıları Resim Sergisi”ni ziyaret etti.

 

KAYNAK: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kolej Giriş Sınavının 2. Basamağı Yarın…

2018-2019 öğretim yılı, Kolej Giriş Sınavlarının (KGS), 2’nci Basamağı (KGS-2), yarın gerçekleştiriliyor. Türk Maarif Koleji, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir