Çarşamba , Haziran 26 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Türkiye Milli Savunma Bakanı Akar: “Türk Silahlı Kuvvetleri, verilen görevi alnının akıyla yerine getirecektir”

Türkiye Milli Savunma Bakanı Akar: “Türk Silahlı Kuvvetleri, verilen görevi alnının akıyla yerine getirecektir”

Türkiye Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Fırat’ın doğusundaki terör hedefleriyle ilgili, “Bütün planlar yapıldı. Türk Silahlı Kuvvetleri, verilen görevi alnının akıyla yerine getirecektir” dedi.

Türkiye Milli Savunma Bakanı Akar, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıl dönümü törenlerine katılmak üzere gittiği kentte üniversite öğrencileri ile şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi.

Valilik tarafından düzenlenen yemekte şehit aileleri ve gazilerle buluşan Akar, Türk Silahlı Kuvvetlerinin muvazzafı, emeklileri, şehit yakınları ve gazileriyle büyük bir aile olduğunu belirterek “Şehitlerimiz, gazilerimiz bizlerin vatan toprağı ile bağını sağlayan en önemli köklerdir” diye konuştu.

Türkiye’nin bulunduğu coğrafyada yaşanan belirsizlik ve istikrarsızlıkları yakından takip ettikleri, bunun neden olduğu terör tehdidine karşı gerekli önlemleri aldıklarını söyleyen Akar, “Milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri, bu teröristlere karşı dün olduğu gibi bugün de karada, denizde, havada elinden geldiğince ülkesini ve milletini korumak için çalışmalarını fedakarca sürdürüyor” ifadesini kullandı.

Münbiç ve Fırat’ın doğusundaki terör hedeflerine de dikkati çeken Akar, “Hiç merak etmeyin bunlarla ilgili bütün planlar yapıldı. Yeri ve zamanı geldiğinde Sayın Cumhurbaşkanımızın direktif ve talimatıyla TSK, inşallah bundan önce olduğu gibi yine bu asil milletin yüzünü karartmayacak, verilen görevi alnının akıyla yerine getirecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Akar, TSK’nin tek hedefinin teröristler olduğunu bir kez daha vurguladı.

 

 

KAYNAK: TRTHABER

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

NÖBETÇİ ECZANE 25/06/2019 SALI

LEFKOŞA DENİZ ÇORBA ECZANESİLefkoşa  Belediye Bulvarı 91/B Yenikent ( Miraje Restorant Çaprazı KIB-ET yanı)  2237272 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir