Salı , Ekim 26 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Sağlık Bakanlığı Bazı Köylerde Ağız Ve Diş Sağlığı Taraması Yaptı

Sağlık Bakanlığı Bazı Köylerde Ağız Ve Diş Sağlığı Taraması Yaptı

Sağlık Bakanlığı, 20 Mart Ağız ve Diş Sağlığı Günü nedeniyle Geçitkale Belediyesi’yle iş birliğinde Geçitkale, Akova, Yıldırım, Alaniçi, Dörtyol ve Gönendere’de 6 yaş grubu çocuklara ağız ve diş sağlığı taraması yaptı.

Sağlık Bakanlığı Koruyucu Sağlık Hizmetleri Birim Sorumlusu Dr. Sevgül Maydanozcu Kara yaptığı açıklamada, yapılan bilimsel çalışmanın, birçok hastalığın ağızdan başladığını gösterdiğini ifade etti.

Birçok hastalığa giden yolun da erken yaşlarda başladığına işaret eden Kara, 20 Mart Dünya Ağız Sağlığı Günü nedeniyle bu konunun irdelenmesi ve dikkat çekilmesi amacıyla daha önce başlatılan proje devamında Geçitkale’ye gelerek, diş taraması yapıldığını vurguladı.

Prof. Dr. Serap Çetiner de, ağız ve diş sağlığına dikkat çekerek, ağız sağlığının genel sağlığın ayrılmaz bir parçası olduğunu kaydetti.

Diş çürüğünün önlenebileceğine işaret eden Çetiner, düzenli ağız ve diş sağlığı taramasıyla günde iki kez diş fırçalamanın önemin altını çizdi.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Piyade Er Allahverdi Kılıç, Şehit Edilişinin 25. Yıl Dönümünde Düzenlenen Törenle Anıldı

  Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nda askerlik hizmetini yaparken, görevi başında Rum askerlerinin menfur bir saldırısı sonucu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir