Pazar , Şubat 28 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Özersay, Yeni Zelanda Mevkidaşı Peters’a Taziyelerini İletti

Özersay, Yeni Zelanda Mevkidaşı Peters’a Taziyelerini İletti

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, İstanbul’da biraraya geldiği Yeni Zelanda Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Winston Peters’a taziyelerini iletti.

“Yeni Zelanda’da İki Camiye Yönelik Terörist Saldırı ve Müslümanlara Karşı Nefret ve Tahammülsüzlükle Mücadele Konusunda İslam İşbirliği Teşkilatı Dışişleri Bakanları Düzeyinde Açık Katılımlı Acil İcra Komitesi Toplantısı”na katılan Özersay, toplantıdaki temaslarına ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Çok sayıda dışişleri bakanı arasında özellikle Yeni Zelanda Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Winston Peters ile bir araya gelip ülkemizin geçen hafta yaşanan terör saldırısından duyduğu üzüntüyü bizzat iletip acılarını paylaştığımızı aktarma imkanı da bulduk” dedi.

Özersay, toplantıda yaptığı konuşmada ise, bu türden nefret suçlarına ve terör saldırılarına karşı uluslararası toplumun ortak değerler temelinde dayanışma halinde olması gereğine dikkati çekerek, “Dilerim kimse bir daha böyle acılar yaşamaz” ifadesini kullandı.

 

 

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Maraş’a Ziyaretler Yeniden Başlayacak

Açıldığı günden beri başta Gazimağusa’nın, ardından ülkenin çehresini değiştiren Maraş yeniden kapılarını ziyarete açıyor. Pandemi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir