Çarşamba , Eylül 30 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Turizm ve Çevre Bakanı Ataoğlu: “Turistlerle yapılan ankete göre en büyük sorun çevre kirliliği”

Turizm ve Çevre Bakanı Ataoğlu: “Turistlerle yapılan ankete göre en büyük sorun çevre kirliliği”

Turizm ve Çevre Bakanı  Fikri Ataoğlu, Kıbrıs Postası’na yaptığı açıklamada, Turizm alanında yaşanılan en büyük sıkıntının ülkeye gelen turistlerle yapılan anket sonuçlarına göre de çevre kirliliği olduğunu belirtti.

Ataoğlu, ek seferlerle uçak bilet fiyatlarının düşürülmesi alanındaki çalışmaların sürdüğünü fakat dövizin yükselmesi ile Türk Hava Yolları’nın bu konuda endişeli olduğunu söyledi.

“Anadolu Jet’in devreye girmesi ile uçak bileti fiyatlarında nisan ayından itibaren değişiklik olacağından bahsettik” diyen Ataoğlu, “Biz sürekli olarak bu açıklamayı yapıyorduk. Fakat bir gün Türk Hava Yolları yetkilisi beni arayarak ‘uçak bilet fiyatlarının 300-400 TL düşeceğini de açıklayın sayın bakanım’ deyince, ben de sadece THY’nin yapmış olduğu çalışmaları ve bana aktarmış oldukları bilgiyi kamuoyu ile paylaştım” şeklinde konuştu.

 THY yetkilisiyle tekrardan bir telefon görüşmesi yaptıklarını belirten Ataoğlu, “Dövizin artması, uçak bilet fiyatlarına nasıl yansıyacağını düşünmekteydim. Gerçekleşen görüşmemizde,  THY yetkilisi de bizimle aynı endişeyi taşıyordu. Dövizin yükselmesi turizm açısından olumlu sonuç verse de diğer alanlarda yaşanan gerilemeler nedeniyle gönlümüz, bu şekilde yükselişte olmamasındadır” dedi.

 

 

KAYNAK: KIBRIS POSTASI

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Başbakan Tatar Ankara’da TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay İle Görüştü

Başbakan Ersin Tatar, dün Ankara’da Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile biraraya geldi. Türkiye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir