Perşembe , Eylül 23 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Cumhurbaşkanı Akıncı: “her şey bitti demek için erken”

Cumhurbaşkanı Akıncı: “her şey bitti demek için erken”

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, BM’nin, Kıbrıs sorununa çözüm bulma konusunu kapatacağını açıklayacağı yönündeki yorumlara ilişkin “Her şey bitti demek için erken” dedi.

Cumhurbaşkanı Akıncı, katıldığı Kanal T, Kıbrıs Genç TV ve Kanal SİM’in ortak televizyon programında, Kıbrıs sorununda tıkanıklığın nedeninin, Rum lider Anastasiadis’in bir BM parametresi olan Kıbrıslı Türk halkının siyasi eşitliği ile federal organlarda kararlara etkin katılım hakkını çöpe atmaya çalışması olduğunu belirterek “BM parametresi diyor ki, siyasi eşitlik her federal organda eşit sayı anlamına gelmemekle birlikte, iki tarafın organlara ve kararlara etkin katılımını içerir” şeklinde konuştu.

2020’de Cumhurbaşkanlığı’na devam etmek için aday olmaya karar verip vermediği sorulan Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, şu cevabı verdi:

“2015 seçimlerde adaydım, şimdi Cumhurbaşkanıyım. Şu an bu görevdeyim. Karar verdim mi? Hayır karar vermedim, seçime daha bir yıldan fazla zaman var. Günü gelince değerlendireceğim” diye konuştu.

Kaynak: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

GKK: “30 Ağustos Zafer Haftası ve Zafer Bayramı’nın 99’uncu Yıl Dönümü KKTC Genelinde Kutlandı”

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, 30 Ağustos Zafer Haftası ve Zafer Bayramı’nın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir