Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /var/www/vhosts/radyoguven.com/httpdocs/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/http.php on line 330

Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /var/www/vhosts/radyoguven.com/httpdocs/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/http.php on line 330
Milli Eğitim Ve Kültür Bakan Özyiğit, İzmir’de Temaslarda Bulunuyor – Radyo Güven
Pazartesi , Şubat 17 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Milli Eğitim Ve Kültür Bakan Özyiğit, İzmir’de Temaslarda Bulunuyor

Milli Eğitim Ve Kültür Bakan Özyiğit, İzmir’de Temaslarda Bulunuyor

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, İzmir’de temaslarda bulunuyor.

Bakanlık açıklamasına göre Özyiğit, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Dr. Saffet Köse, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar ve Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak ile görüştü.

Bakan Özyiğit, yaptığı açıklamada, görüşmelerin oldukça verimli geçtiğine dikkat çekerek, İzmir’de yüksek öğrenimde yaklaşık 170 Kıbrıslı Türk öğrencinin bulunduğunu belirterek, bu sayının daha yukarılara çıkarılması hedefinde olduklarını kaydetti.

Özellikle Tıp, Diş Hekimliği,  Mühendislik ve Mimarlık başta olmak üzere bir çok alanda ek kontenjanlar, GCE A- Level ve benzeri sistemlerle de öğrenci kabulü üzerinde durduklarını belirten Özyiğit, “Görüştüğümüz her 3 rektör ve ekibinin konuya sıcak bakmaları oldukça önemli ve sevindiricidir. Konuyla ilgili daha derinlemesine çalışmalar yapıldıktan sonra gerekli açıklamalar yapılacaktır. Tüm gayemiz çocuklarımıza daha çok kapı açarak eğitim alabilmelerine olanak sağlamaktır” dedi.

Özyiğit, yarın TÜYAP tarafından düzenlenecek 24’üncü İzmir Kitap Fuarı açılışına katılarak, Bakanlığa bağlı Kültür Dairesi tarafından kurulacak KKTC Yayınları standını ziyaret edecek.

 

 

KAYNAK: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Çavuşoğlu: “Birinci Dönemde Eğitime Vizyon 2030 Belgesi Çalışmalarını Kattık”

2019-2020 eğitim ve öğretim yılının ilk yarısını BRT’ye değerlendiren Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir