Cuma , Nisan 26 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Anastasiadis’in Lute’la görüşmesinde “Guterres çerçevesi içerisinde yeni fikirler ortaya koyduğu” haber verildi

Anastasiadis’in Lute’la görüşmesinde “Guterres çerçevesi içerisinde yeni fikirler ortaya koyduğu” haber verildi

Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in bugün BM Genel Sekreterinin Kıbrıs için atadığı geçici özel danışmanı Jane Holl Lute’la yaptığı görüşmede, Kıbrıs müzakerelerinin yeniden başlaması için, referans şartlarının hazırlanması konusunda, “Guterres çerçevesi içerisinde yeni fikirler ortaya koyduğu” haber verildi.
Rum haber kaynaklarına göre, Rum tarafının müzakerecisi Andreas Mavroyannis, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, “Anastasiadis’in Lute’la bugün yaptığı görüşmede, Kıbrıs sorununa en kısa sürede kalıcı bir çözüm bulunması için çalışma konusundaki kararlılığını yinelediğini, aynı zamanda görüşmede Guterres çerçevesi içerisinde yeni fikirler ortaya koyduğunu” söyledi.

Bu arada, Rum haber kaynakları, Anastasiadis’in görüşmede ortaya koyduğu fikirlerden birinin, “Kıbrıs sorununun çözümünün ardından, dönüşümlü başbakan ile Kıbrıslı Rum başkan ve Kıbrıslı Türk başkan yardımcısının olacağı parlamenter bir sistem” olduğunu da iddia etti.

Kaynak: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

KKTC NÖBETÇİ ECZANELER 25 NİSAN PERŞEMBE

LEFKOŞA CEMİLE FIRINCIOĞLULARILefkoşa  Şht.Gaz.Hasan Tahsin Cad. 81/C Ortaköy Lemar Yolu Çin Pazarı karşısı Lefkoşa  2238222 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir