Cumartesi , Ağustos 8 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Cumhurbaşkanı Akıncı: “Çevre Bilinci Aile Ocağından Başlamalı ve Yaşamın Bir Parçası Haline Dönüşmeli”

Cumhurbaşkanı Akıncı: “Çevre Bilinci Aile Ocağından Başlamalı ve Yaşamın Bir Parçası Haline Dönüşmeli”

Cumhurbaşkanlığı Temiz Düşün Çevre Temizliği ve Çevre Koruma Projesi kapsamına düzenlenen Vadili İlkokulu Bahar Şenliği, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve eşi Meral Akıncı’nın katılımıyla gerçekleştirildi.

Etkinlikte halk dansları  gösterileri sunuldu; ardından Cumhurbaşkanı Akıncı ve eşinin katılımıyla yürüyüş düzenlendi.

Doğa yürüyüşü olarak tasarlanan yürüyüşün güzergâhı, olumsuz hava koşulları nedeniyle değiştirilerek Vadili köyüyle sınırlı kalındı.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Vadili İlkokulu Bahar Şenliği’nde yaptığı konuşmada, doğanın bahşettiği güzellikler, tarih ve kültürel miras, Akdeniz mutfağı,  misafirperver insanlar bakımından çok güzel ve zengin bir ülkede yaşadıklarını kaydetti fakat çevre konusunda yapılması gerekenler olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Akıncı, “Bu ülkede daha iyi ve daha güzele gideceğimiz hamur ve malzeme var. En güzeli üretmek kendi elimizde” dedi.

Sağlıklı yaşam, turizmin gelişmesi, gelecek nesillere duyulan sorumluluk nedeniyle çevrenin korunması gerektiğini söyleyen Akıncı, çevre bilincinin yaşamın bir parçası olması gerektiğini kaydetti.

Kaynak: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Töre: “Erenköy’de Destan Yazan Mücahitler ve Türk Jetlerinin Kıbrıs Türk Halkının Direnişine ve Varoluşuna Can Katmıştır”

Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, Şanlı Erenköy Direnişinin yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajda, Erenköy’de destan yazan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir