Perşembe , Ağustos 13 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Cumhurbaşkanı Akıncı, Londra Kıbrıs Türk Gençlik Birliği Heyetini Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Akıncı, Londra Kıbrıs Türk Gençlik Birliği Heyetini Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Londra Kıbrıs Türk Gençlik Birliği Başkanı Nafiye Horozoğlu ve beraberindekileri kabulde yaptığı konuşmada, Londra’daki Kıbrıslı Türk gençlerin Kıbrıs Türk halkı ve kültürüyle bağlarının kopmaması için Cumhurbaşkanlığı olarak her türlü desteği vermeye hazır olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Akıncı, Londra Kıbrıs Türk Gençlik Birliği’ni kabulünde, Londra’daki Kıbrıs Türk gençliğinin örgütlenmesinin ve değerlerine sahip çıkmasının önemini vurguladı. Yıllar içinde neredeyse her aileden bireylerin Londra’ya göç ettiğini, orada yeni nesillerin dünyaya geldiği belirten Cumhurbaşkanı Akıncı, yeni kuşakların Kıbrıs Türk halkı ve kültürüyle bağını koparmamasının önemli olduğunu ifade etti.

“Londra Kıbrıs Türk Gençlik Birliği’nin bu yöndeki örgütlü çalışmalarına Cumhurbaşkanlığı olarak her türlü desteği vermeye hazırız” diyen Akıncı, birliğin KKTC ziyaretlerinin verimli ve güzel geçmesini diledi.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Benter: “İngiliz Üsleri Komutanı, Bölgedeki Türk Mal Sahiplerinin Korunacağı Garantisi Verdi”

Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Prof. Dr. İbrahim Benter, Vakıflar İdaresi’nin yaptığı girişimler üzerine, İngiliz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir