Pazartesi , Nisan 19 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Beylerbeyi’ndeki İlkokul Binası Restore Edilerek Eğitim Öğretime Yeniden Kazandırıldı

Beylerbeyi’ndeki İlkokul Binası Restore Edilerek Eğitim Öğretime Yeniden Kazandırıldı

Girne Beylerbeyi’nde,1976 yılından itibaren, 90’lı yıllara kadar, ilkokul olarak hizmet veren ve daha sonra okulların merkezileştirilmesi projesi kapsamında kapatılan ilkokul binası, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nın girişimleriyle, restore edilerek eğitim öğretime yeniden kazandırıldı.

Bakanlık açıklamasına göre, okul bahçesinde bu sabah düzenlenen açılışta konuşan Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, Olanakları geliştirerek ülkenin geleceği olan gençleri en iyi şekilde yetiştirmek için ciddi bir uğraş verdiklerini kaydetti. Özyiğit, “Sürekli değişen, gelişen bilimsel ve teknolojik koşulları göz önüne alarak gençlerimizi dünya gençleriyle yarışabilecek konuma getirmek ve Kıbrıs Türk toplumunun her alanda gelişerek güvenli koşullarda sağlıklı bir geleceğe yönelmesi adına çalışmalarımızı yürütüyoruz” dedi.

Tam gün eğitimin önemine vurgu yapan Özyiğit, kamu okullarında öncelikli olarak okul öncesinde ve özel eğitimde tam gün eğitime geçme yönünde çalışmalar yürüttüklerini de söyledi.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu Tarafından Fetih Yılı Olan 1571’i Temsilen, Erenköy’de 1571 Adet Fidan Dikildi

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu tarafından fetih yılı olan 1571’i temsilen, bugün Erenköy’de düzenlenen “1571 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir